Minuta do morza w spokojnej enklawie Sopotu

 • Typ nieruchomości: Dom
 • Typ oferty: Sprzedaż
 • Adres: Plac Rybaków, Sopot, Polska
 • Udogodnienia: Ogród, Miejsce parkingowe, Taras
 • Łazienki: 3
 • Rok budowy: 1920
 • Powierzchnia: 134 m²
 • Powierzchnia działki: 217 m²
 • Ilość pokoi: 4
 • Piętro: o i 1
 • Sypialnie: 3

Opis

Sopot to miejsce, które bezsprzecznie zachwyca swoją urodą, będąc jednym z najpiękniejszych miast wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przez wielu uznawany jest za wyjątkowo atrakcyjne miejsce do życia, co potwierdzają liczne rankingi, gdzie Sopot często zdobywa czołowe miejsca. Mimo iż na stałe mieszka tutaj zaledwie około 40 tysięcy ludzi, co roku przybywa tutaj niemal 2 miliony turystów.

Spośród licznych atrakcji, które oferuje Sopot, jest jedno miejsce, które często umyka uwadze większości turystów - Plac Rybaków. Ta malownicza i pełna magii przestrzeń, zaskakuje swoim charakterem, kontrastującym z resztą miasta. Znajduje się zaledwie kilka kroków od nadmorskiej promenady.

Przeszłość Placu Rybaków jako rybackiego osiedla jest dziś widoczna w różnych elementach, takich jak stara kotwica położona na środku placu. W 1914 roku, osiedle to zostało zaprojektowane przez Paula Puchmüllera, sopockiego architekta odpowiedzialnego za wiele charakterystycznych budowli miasta. Puchmüller celowo nadał rybackim chatkom unikalny wygląd, korzystając z elementów lokalnego folkloru i architektury wiejskiej, aby odróżniły się od reszty budynków.

Na Placu Rybaków można zobaczyć dwa rodzaje domów: niskie, szeregowe budynki i większe domy zbudowane na planie litery H.

W ubiegłym stuleciu, dawne domy rybaków przekształcono w prywatne mieszkania. Wiele z nich zostało odnowionych i zmodernizowanych, ale urokliwy klimat miejsca pozostał niezmieniony. Plac Rybaków to nadal mały skwer otoczony niezwykłymi budynkami, które pełnią funkcję domów dla wielu lokalnych artystów. Ten mały zakątek Sopotu, oddalony o zaledwie minutę od plaży, jest prawdziwą inspiracją. Mieszkańcy mają również wyjątkową możliwość kupienia świeżo złowionej ryby prosto z kutra, co jest niewątpliwie unikalnym doświadczeniem w sercu gęsto zaludnionej aglomeracji Trójmiejskiej.

Prezentowany dom to prawdziwy klejnot w samym sercu Sopotu, gdzie komfort i luksus mieszają się z historycznym charmem. Odnowiony 20 lat temu, ta nieruchomość nie wymaga żadnych dodatkowych napraw czy konserwacji, dzięki czemu jest gotowa na natychmiastowe zamieszkanie. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na dom wakacyjny?

Kluczową korzyścią jest fakt, że został on wykorzystany głównie jako second home, co gwarantuje niskie zużycie i konserwację. Piec gazowy, podstawowy element systemu grzewczego, został wymieniony zaledwie rok temu, co oznacza, że będzie on służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany.

Dom jest przemyślanie zaprojektowany, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i dostarczyć komfortowe warunki do życia. Parter to otwarta przestrzeń, która obejmuje salon z aneksem kuchennym, z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, który prowadzi prosto na plażę.

Dodatkowo, na parterze znajduje się sypialnia z własną łazienką i garderobą, co zapewnia prywatność i wygodę. Na tym samym poziomie jest również dodatkowe WC i garderoba, a także garaż na duże auto. Posiadasz 2 auta? Jest jeszcze możliwość wydzielenia miejsca do parkowania w ogrodzie, z wjazdem z ulicy, bez utraty jego rekreacyjnego charakteru.

Na piętrze znajdują się dwie dodatkowe sypialnie, do których prowadzą oddzielne, drewniane schody. To zapewnia dodatkową prywatność dla każdej osoby mieszkającej w domu.

Nieruchomość ma 120 metrów kwadratowych powierzchni według księgi wieczystej, ale 132 metrów kwadratowych rzeczywistej przestrzeni mieszkalnej, wszystko to na działce o powierzchni 217 metrów kwadratowych. Dodatkowo na piętrze z obu sypialni jest wyjście na ponad 40 metrowy taras.

Wymaga jedynie lekkiego odświeżenia, co umożliwia natychmiastowe wprowadzenie się i cieszenie się ciszą i spokojem, mimo położenia w samym centrum kurortu. To prawdziwa oaza spokoju wśród tętniącego życiem Sopotu, zapewniająca dostęp do wszystkich udogodnień miejskich, jednocześnie oferując prywatność i niepowtarzalną lokalizację.

Mapa

5,300.000 PLN
Zobacz na mapie

Jesteś zainteresowana/y?

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram