5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości premium, aby być szczęśliwym w swoim apartamencie

Badania CBOS pokazują, że ośmiu na dziesięciu Polaków (81%) jest zadowolonych z miejsca, w którym mieszka. Czy to znaczy, że masz małe prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy wyborze apartamentu? Nie jest aż tak różowo. Wpływ na satysfakcję z miejsca zamieszkania ma poziom życia badanych. Zadowolenie z warunków materialnych (np. mieszkania, wyposażenia) deklaruje około sześciu na dziesięciu ankietowanych (62%).

78% niezmiernie szczęśliwych ludzi deklaruje, że ćwiczy co najmniej 3 razy w tygodniu. Ma to sens, gdyż wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie się endorfin, hormonów szczęścia.

O takie zapewnienie sobie szczęścia warto, żebyś zadbał decydując się na zakup nieruchomości. Masz ułatwione zadanie, jeśli nabywasz apartament nad morzem czy przy parku, gdyż dzięki lokalizacji zyskujesz tereny spacerowe tudzież do popularnego joggingu.

Deweloperzy budujący apartamentowce coraz częściej myślą o szczęściu nabywców i przygotowują profesjonalną część fitness, z urządzeniami, których nie powstydziłby się najlepszy klub fitness czy siłownia oraz z genialnym nagłośnieniem. Rytmiczna muzyka podnosi wydajność przy wykonywaniu ćwiczeń.

Co jeśli myślisz o zakupie domu w mieście? Oczywiście możesz zaaranżować miejsce do ćwiczeń, czy to siłownię ze sprzętem, a może nawet matę do zapasów, o której myślał jeden z moich klientów, który chciał zaoszczędzić czas na dojazdach na treningi z tej właśnie dyscypliny sportowej. Czas — właśnie on jest kolejnym istotnym elementem.

My Polacy jesteśmy raczej zadowoleni z miejsca zamieszkania. Nadal powinieneś jednak zwracać uwagę na wiele elementów przy zakupie nieruchomości premium, żeby trafić do grona szczęśliwców.

Szczęśliwi ludzie nie marnują czasu na dojazdy do pracy… To kolejny wniosek z wyników badań. Zjawisko jest częściowo powiązane z prawdą ludową powtarzaną przez Polaków, co jest najważniejsze w nieruchomości? Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja…

Jeśli pracujesz w centrum miasta i rozważasz zmianę miejsca zamieszkania myślisz co wybrać: centrum miasta, czyli oszczędność czasu na dojazdy do firmy czy życie blisko lasu, parku, jeziora … generalnie przyrody. Nie zawsze musisz rezygnować z jednej opcji. Po pierwsze deweloperzy coraz częściej dbają oto, żeby nie wycinać drzew, aby zachować „zielone płuca”. Coraz więcej osiedli otoczonych naturą jest dostępnych na rynku premium.

Po drugie, nie musisz dojeżdżać do pracy, jeśli Twój zawód na to pozwala, możesz zastanowić się nad połączeniem pracy w domu, poprzez wydzielenie biura, czy też zakupem albo wynajęciem apartamentu w tym samym budynku.

Jeśli pamiętasz sytuację, kiedy Ty albo ktoś z Twoich bliskich musiał jechać na pogotowie, wiesz jakie to uczucie. Nagle zaczynasz myśleć i doceniać, że je masz – zdrowie. Ale zdrowie to nie tylko brak chorób, co więcej, dotyczy sfery nie tylko fizycznej. Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych stojąc na straży zdrowia, wyróżnił:

  1. zdrowie fizyczne – prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów;
  2. zdrowie psychiczne:
    – zdrowie emocjonalne – zdolność do rozpoznawania emocji, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją,
    – zdrowie umysłowe – zdolność do logicznego, jasnego myślenia;
  3. zdrowie społeczne – zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi;
  4. zdrowie duchowe – u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi, u innych osobisty zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi

93% niezmiernie szczęśliwych ludzi uważa, że mają doskonałe lub bardzo dobre zdrowie. Nic dziwnego, pozwala ono normalnie funkcjonować i rozwijać pasje, relacje…
Czy w swojej nieruchomości premium masz warunki, żeby zadbać o zdrowie?

Wszystkie poprzednie czynniki czyli otoczenie naturą oraz miejsce do ćwiczeń jak i lokalizacja będzie pozytywnie wpływała na Twoje zdrowie, a co za tym idzie na szczęście. Jeśli Twoje osiedle otaczają restauracje typu fast food, trudniej będzie Ci zadbać o prawidłową dietę. Sklepów ze zdrową, nieprzetworzoną żywnością jest coraz więcej, szczególnie w dobrych lokalizacjach, więc przez zakupem takiej sprawdź czy i gdzie się znajdują.

Jednak trzymając się podstawowej definicji zdrowia, do osiedlania się możesz wybrać lokalizację, która wpływa na zniwelowanie chorób. Czy wiesz, że 8,6 % dzieci ma astmę? O wiele więcej jest alergikami. Uważa się, że jedną z jej przyczyn jest zanieczyszczone powietrze.

Szukając nieruchomości, w której będziesz zdrowy, szukaj takiej w otoczeniu parku, czy lasu. Jeśli musisz mieszkać w mieście o wysokim stężeniu smogu, zdecyduj się na zakup second home w z dala od cywilizacji, ale tam gdzie faktycznie powietrze jest czystsze lub nad morzem. Jakość dróg coraz bardziej pozwala na szybkie przemieszczanie i spędzenie weekendu na drugim krańcu Polski.

Dla osób, które chcą być szczęśliwe w swoim domu… Poniżej badania naukowe i … implementacja do świata nieruchomości. Zadowoleni ludzie inwestują w najbliższą relację – z małżonkiem, partnerem, rodzicem, rodzeństwem czy przyjacielem.

75% tych, którzy są wyjątkowo szczęśliwi, przyznaje, że największe znaczenie dla sukcesu mają ich związki (intymne) z innymi , a 77% niezmiernie szczęśliwych osób stwierdziło, że stan ich związku był albo „najlepszy” albo „bardzo dobry”.

Wybierając nieruchomość zadbaj oto, żebyś miał czas dla siebie w związku czyli zdecydujcie się na lokalizację, która nie będzie zbyt daleko od miejsca Twojej pracy i Twojego partnera, gdyż wówczas dużo czasu tracilibyście na dojazdy.

Co lubisz robić razem z partnerem? spacerować? Biegać? rozsmakowywać się w restauracjach ? Wybierając nieruchomość na rynku premium masz do dyspozycji wiele dodatkowych udogodnień na samym osiedlu jak sauna, fitnes, pokój do relaksu itp.. nieruchomości z tej półki są w dobrych lokalizacjach, ale dostarczają komfortu w inny sposób, jedne oferują bliskość centrum miasta, drugie parku czy plaży. Zwróć na to uwagę jak najczęściej będziecie spędzać czas ze swoim partnerem.

Sąsiedztwo, osiedle w którym zamieszkasz to szansa na tworzenie relacji z mieszkańcami, szczególnie istotna, gdy masz dzieci i chcesz żeby miały się z kim bawić, sprawdź czy na osiedlu czy w okolicy jest bezpieczne miejsce do zabaw dla Twojego dziecka.

Unieszczęśliwić może Ciebie nabycie nieruchomości mieszkalnej, gdy większość apartamentów przeznaczonych jest dla turystów, pod wynajem. O budowaniu relacji z sąsiadami raczej nie ma mowy, a i w związku mogą pojawić się kłótnie z powodu ciągłych hałasów na osiedlu. Może Ciebie to nie dotyczyć jeśli dysponujesz penthousem, ale ich jest stosunkowo niewiele.

Penthousy – występują tylko na rynku luksusowym i premium. Są połączeniem intymności jaką oferuje dom oraz wygody i bezobsługowości apartamentowca. Idealne miejsce na budowanie relacji w związku, lub z przyjaciółmi, gdyż każdy może zjawić się w apartamencie i wyjść z niego niepostrzeżenie. Szczególnie istotna sprawa, gdy jesteś osobą publiczną lub Twoi przyjaciele są i chcą cieszyć się szczęściem anonimowości. W następnym poście rozwinę tę kwestię.

W poprzednim poście wspominałam o wpływie relacji na szczęście i możliwości realizacji jej w nieruchomości premium. Czasami możliwość rozwijania związku daje możliwość bycia anonimowym i dyskrecji oraz realizacji przysłowiowej wolności w swoim domku.

Wspominałam też o bardzo luksusowych rozwiązaniach — penthousach, będących połączeniem intymności domu i wygody apartamentowca. Idealne jeśli, nie chcesz żeby wiedziano, że tu mieszkasz, lub kto cię odwiedza. Poczucie intymności uzyskasz dzięki windzie wiozącej cię lub twojego gościa z hali garażowej bezpośrednio do apartamentu, masz gwarancję, że nikt Cię nie spotka. Idealne jeśli jesteś osobą publiczną, rozpoznawalną i poszukujesz spokoju i normalności w swoim domu.

Żeby zapewnić sobie intymność na osiedlu, nie od razu musisz kupować penthouse, tym bardziej, że są one z reguły kosztowne i nie występują na rynku polskim zbyt często. Apartamentowce na rynku premium coraz częściej zapewniają mieszkańcom intymność i kameralność. Nawet w jednym z wyższych apartamentowców w Polsce, Złotej 44, który mieści 287 apartamentów masz dużą szansę na anonimowość. Liczba apartamentów na piętrze rzadko przekracza 6. Biorąc pod uwagę dużą liczbę second home oraz mieszkań wynajmowanych oraz dostępność wind dla mieszkańców oraz fakt, że consierge może nam do apartamentu dostarczyć to, czego akurat potrzebujemy, zmniejsza szansę na spotkanie sąsiada do minimum.

Hol, na którym znajdują się maksymalnie 3 apartamenty na piętrze, chronione osiedle bez możliwości wejścia niezapowiedzianej osoby z zewnątrz, to już raczej standard na rynku premium. To zapewnia kameralność nawet w wysokościowcach.

Anonimowość to możliwość poczucia się po prostu normalnie, bycie sobą. Coś co daje szczęście osobom publicznym, ale też innym osobom czującym dyskomfort w społeczeństwie, czyli pary homoseksualne. Część z nich dąży do tego, żeby nie pokazywać się z partnerem, chronić swoją prywatność. Czy wiesz, że jedynie jedna szósta badanych (16%) uważa homoseksualizm za coś normalnego (badanie CBOS z 2017r.)? Nic więc dziwnego, że pary takie dążą do szczęścia przez anonimowość. Potrzebują też dyskrecji w obsłudze nabycia czy zbycia apartamentu.

Jesteś szczęśliwy w swojej nieruchomości? Jeśli tak – gratuluję, jeśli nie – wymień ją.

Powiązane posty

21 powodów, dla których warto zainwestować też w Kołobrzegu – oczami gdańszczanki – eksperta nieruchomości premium

eśli jesteś zamożnym Polakiem i czytasz ten tekst to znaczy, że pewnie posiadasz nieruchomość inwestycyjną, bo 3/4 takich osób jak Ty jest właścicielem apartamentu czy mieszkania o takiej funkcji, a jeśli jeszcze nią nie władasz to pewnie niedługo to się to zmieni. Od 10 lat skutecznie układam moim klientom portfele inwestycyjne w oparciu o nieruchomości. […]

Czytaj więcej
Działki budowlane Sopot

Wyjątkowa architektura, rozbudowana oferta kulturowo-rozrywkowa i wyjątkowy uzdrowiskowy klimat – wszystko to sprawia, że Sopot przyciąga jak magnes. Co ciekawe, przyciąga nie tylko turystów, którzy tłumnie odwiedzają Trójmiasto każdego roku, ale również inwestorów i osoby prywatne. Tych najbardziej interesują działki budowlane Sopot, których w samym mieście i jego okolicach nie brakuje. Działka budowlana Sopot na budowę […]

Czytaj więcej
Działki budowlane trójmiasto

Każdego roku, Trójmiasto przyciąga nie tylko tłumy turystów, ale również tysiące osób szukających fantastycznego miasta do życia. W taką charakterystykę doskonale wpisują się Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Znajdziemy w nich masę zabytków, nowoczesną architekturę oraz wyjątkowy nadmorski klimat. Oprócz tego, mieszkańcy powinni docenić również wysoki poziom edukacji tutejszych szkół oraz stabilny rynek pracy. Możliwości zamieszkania […]

Czytaj więcej
Dlaczego warto decydować się na apartamenty Sopot?

Poszukiwanie domu lub apartamentu wysokiej jakości, zarówno na wynajem, jak i na sprzedaż, zdecydowanie może okazać się czasochłonne i skomplikowane. Zwłaszcza jeśli, chce się, aby wszystko było dopasowane w 100% i tym samym spełniało wszelkie oczekiwania. To dlatego w naszej ofercie proponujemy tylko i wyłącznie apartamenty Sopot najwyższej jakości, które są eleganckie, funkcjonalne i posiadają stosowne udogodnienia, […]

Czytaj więcej
Dziwne czasy na rynku nieruchomości nastały… w 2021 roku.

Dziwne czasy na rynku nieruchomości nastały…Do niedawna czytaliśmy o przewyższającym podaż popycie w Sztokholmie, o trudnościach w pozyskiwaniu oferty nieruchomości w tym mieście.Niegdyś zdarzało się, że po słownej deklaracji zakupu – kupujący rezygnowali ostatecznie z transakcji. Teraz sytuacja odwróciła się o 180 stopni.Coraz częściej sprzedający jednak proszą o wycofanie oferty, pomimo tego, że jest kupiec, […]

Czytaj więcej
Wynająłem mieszkanie, ale jak!

Tym razem poprosiła mnie o wynajęcie jej nieruchomości tak, aby pokryć ratę kredytową. Jak zwykle, pracowaliśmy na podstawie umowy ekskluzywnej, która pozwala nam skupić się na realizacji naszej misji: sprzedaży lub wynajmu nieruchomości w jak najkrótszym czasie i za jak najwyższą cenę. Dzięki tej umowie nie musiałem rywalizować z innymi pośrednikami w wyścigu o to, […]

Czytaj więcej
Agencja nieruchomości Sopot – czym się zajmuje

Warto wiedzieć, kiedy najlepszym wyborem będzie agencja nieruchomości Sopot i kiedy warto się nią zdecydować. Przede wszystkim świadczy ona usługi klientom indywidualnym, którzy chcą sprzedać lub kupić nieruchomość i pragną, aby odbyło się to szybko i bez zbędnych komplikacji. Korzystając z profesjonalnej agencji nieruchomości, można mieć absolutną pewność, że cały proces będzie jak najmniej złożony, tak aby […]

Czytaj więcej
Eksperci od spraw niemożliwych

Eksperci od spraw niemożliwych. W tym miejscu pochwalimy się sukcesem naszego klienta oraz naszym, zespołu PremiumState® W naszym portfolio mieliśmy pakiet 5 mieszkań w inwestycji, działających w trybie najmu krótkoterminowego. Z punktu widzenia prawnego były to lokale usługowe. Zgłosił się do nas klient na 10 dni przed końcem miesiąca, z informacją że do końca miesiąca […]

Czytaj więcej
Eleganckie mieszkania nad morzem

Jak znaleźć idealne dla siebie mieszkania nad morzem, które sprostają wszelkim postawionym przed nimi oczekiwaniom? Z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do nas, ponieważ pomożemy Państwu dobrać mieszkanie, które będzie idealnie dobrane do danych potrzeb. Mamy ogromne doświadczenie w sprzedaży mieszkań, a każda wystawiona oferta jest dokładnie sprawdzana. W ten sposób na rynek trafiają tylko […]

Czytaj więcej
Działki budowlane Gdynia

Gdynia od lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingów, które oceniają miasta pod kątem jakości życia. Dostęp do morza, rozbudowana infrastruktura gastronomiczna i piękne zabytki sprawiają, że każdy dzień w trójmiejskiej miejscowości jest wyjątkowy. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób interesują działki budowlane Gdynia. Ich znalezienie nie jest proste, dlatego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów z […]

Czytaj więcej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram