5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości premium, aby być szczęśliwym w swoim apartamencie

Badania CBOS pokazują, że ośmiu na dziesięciu Polaków (81%) jest zadowolonych z miejsca, w którym mieszka. Czy to znaczy, że masz małe prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy wyborze apartamentu? Nie jest aż tak różowo. Wpływ na satysfakcję z miejsca zamieszkania ma poziom życia badanych. Zadowolenie z warunków materialnych (np. mieszkania, wyposażenia) deklaruje około sześciu na dziesięciu ankietowanych (62%).

78% niezmiernie szczęśliwych ludzi deklaruje, że ćwiczy co najmniej 3 razy w tygodniu. Ma to sens, gdyż wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie się endorfin, hormonów szczęścia.

O takie zapewnienie sobie szczęścia warto, żebyś zadbał decydując się na zakup nieruchomości. Masz ułatwione zadanie, jeśli nabywasz apartament nad morzem czy przy parku, gdyż dzięki lokalizacji zyskujesz tereny spacerowe tudzież do popularnego joggingu.

Deweloperzy budujący apartamentowce coraz częściej myślą o szczęściu nabywców i przygotowują profesjonalną część fitness, z urządzeniami, których nie powstydziłby się najlepszy klub fitness czy siłownia oraz z genialnym nagłośnieniem. Rytmiczna muzyka podnosi wydajność przy wykonywaniu ćwiczeń.

Co jeśli myślisz o zakupie domu w mieście? Oczywiście możesz zaaranżować miejsce do ćwiczeń, czy to siłownię ze sprzętem, a może nawet matę do zapasów, o której myślał jeden z moich klientów, który chciał zaoszczędzić czas na dojazdach na treningi z tej właśnie dyscypliny sportowej. Czas — właśnie on jest kolejnym istotnym elementem.

My Polacy jesteśmy raczej zadowoleni z miejsca zamieszkania. Nadal powinieneś jednak zwracać uwagę na wiele elementów przy zakupie nieruchomości premium, żeby trafić do grona szczęśliwców.

Szczęśliwi ludzie nie marnują czasu na dojazdy do pracy… To kolejny wniosek z wyników badań. Zjawisko jest częściowo powiązane z prawdą ludową powtarzaną przez Polaków, co jest najważniejsze w nieruchomości? Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja…

Jeśli pracujesz w centrum miasta i rozważasz zmianę miejsca zamieszkania myślisz co wybrać: centrum miasta, czyli oszczędność czasu na dojazdy do firmy czy życie blisko lasu, parku, jeziora … generalnie przyrody. Nie zawsze musisz rezygnować z jednej opcji. Po pierwsze deweloperzy coraz częściej dbają oto, żeby nie wycinać drzew, aby zachować „zielone płuca”. Coraz więcej osiedli otoczonych naturą jest dostępnych na rynku premium.

Po drugie, nie musisz dojeżdżać do pracy, jeśli Twój zawód na to pozwala, możesz zastanowić się nad połączeniem pracy w domu, poprzez wydzielenie biura, czy też zakupem albo wynajęciem apartamentu w tym samym budynku.

Jeśli pamiętasz sytuację, kiedy Ty albo ktoś z Twoich bliskich musiał jechać na pogotowie, wiesz jakie to uczucie. Nagle zaczynasz myśleć i doceniać, że je masz – zdrowie. Ale zdrowie to nie tylko brak chorób, co więcej, dotyczy sfery nie tylko fizycznej. Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych stojąc na straży zdrowia, wyróżnił:

  1. zdrowie fizyczne – prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów;
  2. zdrowie psychiczne:
    – zdrowie emocjonalne – zdolność do rozpoznawania emocji, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją,
    – zdrowie umysłowe – zdolność do logicznego, jasnego myślenia;
  3. zdrowie społeczne – zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi;
  4. zdrowie duchowe – u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi, u innych osobisty zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi

93% niezmiernie szczęśliwych ludzi uważa, że mają doskonałe lub bardzo dobre zdrowie. Nic dziwnego, pozwala ono normalnie funkcjonować i rozwijać pasje, relacje…
Czy w swojej nieruchomości premium masz warunki, żeby zadbać o zdrowie?

Wszystkie poprzednie czynniki czyli otoczenie naturą oraz miejsce do ćwiczeń jak i lokalizacja będzie pozytywnie wpływała na Twoje zdrowie, a co za tym idzie na szczęście. Jeśli Twoje osiedle otaczają restauracje typu fast food, trudniej będzie Ci zadbać o prawidłową dietę. Sklepów ze zdrową, nieprzetworzoną żywnością jest coraz więcej, szczególnie w dobrych lokalizacjach, więc przez zakupem takiej sprawdź czy i gdzie się znajdują.

Jednak trzymając się podstawowej definicji zdrowia, do osiedlania się możesz wybrać lokalizację, która wpływa na zniwelowanie chorób. Czy wiesz, że 8,6 % dzieci ma astmę? O wiele więcej jest alergikami. Uważa się, że jedną z jej przyczyn jest zanieczyszczone powietrze.

Szukając nieruchomości, w której będziesz zdrowy, szukaj takiej w otoczeniu parku, czy lasu. Jeśli musisz mieszkać w mieście o wysokim stężeniu smogu, zdecyduj się na zakup second home w z dala od cywilizacji, ale tam gdzie faktycznie powietrze jest czystsze lub nad morzem. Jakość dróg coraz bardziej pozwala na szybkie przemieszczanie i spędzenie weekendu na drugim krańcu Polski.

Dla osób, które chcą być szczęśliwe w swoim domu… Poniżej badania naukowe i … implementacja do świata nieruchomości. Zadowoleni ludzie inwestują w najbliższą relację – z małżonkiem, partnerem, rodzicem, rodzeństwem czy przyjacielem.

75% tych, którzy są wyjątkowo szczęśliwi, przyznaje, że największe znaczenie dla sukcesu mają ich związki (intymne) z innymi , a 77% niezmiernie szczęśliwych osób stwierdziło, że stan ich związku był albo „najlepszy” albo „bardzo dobry”.

Wybierając nieruchomość zadbaj oto, żebyś miał czas dla siebie w związku czyli zdecydujcie się na lokalizację, która nie będzie zbyt daleko od miejsca Twojej pracy i Twojego partnera, gdyż wówczas dużo czasu tracilibyście na dojazdy.

Co lubisz robić razem z partnerem? spacerować? Biegać? rozsmakowywać się w restauracjach ? Wybierając nieruchomość na rynku premium masz do dyspozycji wiele dodatkowych udogodnień na samym osiedlu jak sauna, fitnes, pokój do relaksu itp.. nieruchomości z tej półki są w dobrych lokalizacjach, ale dostarczają komfortu w inny sposób, jedne oferują bliskość centrum miasta, drugie parku czy plaży. Zwróć na to uwagę jak najczęściej będziecie spędzać czas ze swoim partnerem.

Sąsiedztwo, osiedle w którym zamieszkasz to szansa na tworzenie relacji z mieszkańcami, szczególnie istotna, gdy masz dzieci i chcesz żeby miały się z kim bawić, sprawdź czy na osiedlu czy w okolicy jest bezpieczne miejsce do zabaw dla Twojego dziecka.

Unieszczęśliwić może Ciebie nabycie nieruchomości mieszkalnej, gdy większość apartamentów przeznaczonych jest dla turystów, pod wynajem. O budowaniu relacji z sąsiadami raczej nie ma mowy, a i w związku mogą pojawić się kłótnie z powodu ciągłych hałasów na osiedlu. Może Ciebie to nie dotyczyć jeśli dysponujesz penthousem, ale ich jest stosunkowo niewiele.

Penthousy – występują tylko na rynku luksusowym i premium. Są połączeniem intymności jaką oferuje dom oraz wygody i bezobsługowości apartamentowca. Idealne miejsce na budowanie relacji w związku, lub z przyjaciółmi, gdyż każdy może zjawić się w apartamencie i wyjść z niego niepostrzeżenie. Szczególnie istotna sprawa, gdy jesteś osobą publiczną lub Twoi przyjaciele są i chcą cieszyć się szczęściem anonimowości. W następnym poście rozwinę tę kwestię.

W poprzednim poście wspominałam o wpływie relacji na szczęście i możliwości realizacji jej w nieruchomości premium. Czasami możliwość rozwijania związku daje możliwość bycia anonimowym i dyskrecji oraz realizacji przysłowiowej wolności w swoim domku.

Wspominałam też o bardzo luksusowych rozwiązaniach — penthousach, będących połączeniem intymności domu i wygody apartamentowca. Idealne jeśli, nie chcesz żeby wiedziano, że tu mieszkasz, lub kto cię odwiedza. Poczucie intymności uzyskasz dzięki windzie wiozącej cię lub twojego gościa z hali garażowej bezpośrednio do apartamentu, masz gwarancję, że nikt Cię nie spotka. Idealne jeśli jesteś osobą publiczną, rozpoznawalną i poszukujesz spokoju i normalności w swoim domu.

Żeby zapewnić sobie intymność na osiedlu, nie od razu musisz kupować penthouse, tym bardziej, że są one z reguły kosztowne i nie występują na rynku polskim zbyt często. Apartamentowce na rynku premium coraz częściej zapewniają mieszkańcom intymność i kameralność. Nawet w jednym z wyższych apartamentowców w Polsce, Złotej 44, który mieści 287 apartamentów masz dużą szansę na anonimowość. Liczba apartamentów na piętrze rzadko przekracza 6. Biorąc pod uwagę dużą liczbę second home oraz mieszkań wynajmowanych oraz dostępność wind dla mieszkańców oraz fakt, że consierge może nam do apartamentu dostarczyć to, czego akurat potrzebujemy, zmniejsza szansę na spotkanie sąsiada do minimum.

Hol, na którym znajdują się maksymalnie 3 apartamenty na piętrze, chronione osiedle bez możliwości wejścia niezapowiedzianej osoby z zewnątrz, to już raczej standard na rynku premium. To zapewnia kameralność nawet w wysokościowcach.

Anonimowość to możliwość poczucia się po prostu normalnie, bycie sobą. Coś co daje szczęście osobom publicznym, ale też innym osobom czującym dyskomfort w społeczeństwie, czyli pary homoseksualne. Część z nich dąży do tego, żeby nie pokazywać się z partnerem, chronić swoją prywatność. Czy wiesz, że jedynie jedna szósta badanych (16%) uważa homoseksualizm za coś normalnego (badanie CBOS z 2017r.)? Nic więc dziwnego, że pary takie dążą do szczęścia przez anonimowość. Potrzebują też dyskrecji w obsłudze nabycia czy zbycia apartamentu.

Jesteś szczęśliwy w swojej nieruchomości? Jeśli tak – gratuluję, jeśli nie – wymień ją.

Powiązane posty

5 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, żeby dobrze sprzedać nieruchomość premium

Jeśli zacząłeś myśleć o sprzedaży swojej nieruchomości, to już rozpocząłeś ten proces. Pierwszy etap to decyzja, często dość trudna, ponieważ z Twoim apartamentem czy domem łączy Cię wiele dobrych wspomnień. Perspektywa, że ktoś obcy będzie wkraczał do Twojej prywatnej strefy, może ją skrytykować też nie jest miła. Potem negocjacje, wyprowadzka, jednym słowem dużo stresu. Jednak […]

Czytaj więcej
21 powodów, dla których warto zainwestować też w Kołobrzegu – oczami gdańszczanki – eksperta nieruchomości premium

eśli jesteś zamożnym Polakiem i czytasz ten tekst to znaczy, że pewnie posiadasz nieruchomość inwestycyjną, bo 3/4 takich osób jak Ty jest właścicielem apartamentu czy mieszkania o takiej funkcji, a jeśli jeszcze nią nie władasz to pewnie niedługo to się to zmieni. Od 10 lat skutecznie układam moim klientom portfele inwestycyjne w oparciu o nieruchomości. […]

Czytaj więcej
Apartamenty na sprzedaż – Gdynia

Szukasz wyjątkowego apartamentu na sprzedaż, który znajdować się będzie tuż nad morzem? Być może jest to w takim razie idealna oferta dla Ciebie! Apartamenty na sprzedaż Gdynia przyciągają coraz więcej zainteresowanych osób, które chciałyby zmienić swoje dotychczasowe lokum i przenieść się nad morze. Z całą pewnością to duża, ale i bardzo ciekawa zmiana, którą jak najbardziej warto […]

Czytaj więcej
Luksusowe apartamenty na sprzedaż nad morzem

Dokucza Ci wielkomiejski zgiełk? Marzysz o przeprowadzce do cichego, spokojnego miejsca? Apartamenty na sprzedaż nad morzem to doskonałe rozwiązanie właśnie dla Ciebie! oferujemy bardzo szeroki wybór mieszkań. Mowa tutaj zarówno o lokalizacji, jak również metrażu oraz samym wykończeniu. Wszystko to sprawia, że doceniają nas nie tylko klienci indywidualni, ale także biznesowi. Skupiamy się na wielu różnych regionach […]

Czytaj więcej
Apartamenty do wynajęcia Gdynia

Apartamenty do wynajęcia Gdynia – liczy się standard Doskonale wiemy, że dla wielu z naszych klientów, tym, co liczy się najbardziej podczas wyboru apartamentu, w którym zamieszka się z przyjemnością, z całą pewnością jest wysoki standard. Pod uwagę należy wziąć naprawdę wiele kwestii, które będą w tym przypadku decydujące. Co na pewno będzie istotne, gdy […]

Czytaj więcej
Apartamenty do wynajęcia Gdynia

Apartamenty do wynajęcia Gdynia – liczy się standard Doskonale wiemy, że dla wielu z naszych klientów, tym, co liczy się najbardziej podczas wyboru apartamentu, w którym zamieszka się z przyjemnością, z całą pewnością jest wysoki standard. Pod uwagę należy wziąć naprawdę wiele kwestii, które będą w tym przypadku decydujące. Co na pewno będzie istotne, gdy […]

Czytaj więcej
Ekskluzywne domy na sprzedaż – wysoka jakość na pierwszym miejscu

Czym powinny charakteryzować się ekskluzywne domy na sprzedaż? Z całą pewnością powinny wyróżniać się naprawdę wysoką jakością, która przyciąga klientów, którzy mają duże wymagania. Właśnie takie są oferowane przez nas domy, które dopasowane są do potrzeb każdego, kto od swojej nieruchomości oczekuje naprawdę wiele. Dzięki temu już pierwszego dnia po wprowadzeniu się do nowego domu, faktycznie można […]

Czytaj więcej
Co wyróżnia apartamenty Gdańsk centrum?

Gdańsk cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród rodzimych turystów, ale także w przypadku osób spoza Polski. Łatwy dostęp do morza znacząco wpływa na podniesienie atrakcyjności tego miasta. Oferowane przez nas apartamenty Gdańsk centrum cechują się wysokim standardem wykończenia. Na uwagę zasługuje również nowoczesne wyposażenia – wszystkie dostępne sprzęty są wysokiej klasy i pochodzą od zaufanych producentów. […]

Czytaj więcej
Apartamenty do wynajęcia w Sopocie zapewnią Ci relaks

Sopot to popularny kierunek nie tylko na wakacyjne wojaże, ale i całoroczne wyjazdy zarówno te prywatne, jak i o charakterze biznesowym. Bez względu na okoliczności, które sprowadzają Cię do tego miasta – dokonanie wyboru spośród apartamentów do wynajęcia w Sopocie może stanowić niemałe wyzwanie. W gąszczu wielu ofert trudno wyłuskać samodzielnie prawdziwą perełkę. Jeżeli chcesz zaoszczędzić swój […]

Czytaj więcej
Eksperci od spraw niemożliwych

Eksperci od spraw niemożliwych. W tym miejscu pochwalimy się sukcesem naszego klienta oraz naszym, zespołu PremiumState® W naszym portfolio mieliśmy pakiet 5 mieszkań w inwestycji, działających w trybie najmu krótkoterminowego. Z punktu widzenia prawnego były to lokale usługowe. Zgłosił się do nas klient na 10 dni przed końcem miesiąca, z informacją że do końca miesiąca […]

Czytaj więcej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram