21 powodów, dla których warto mieszkać i inwestować w Gdańsku

Jeśli myślisz czy zainwestować lub zamieszkać w Gdańsku to zapraszam Cię do przeczytania materiału, z którego dowiesz się, dlaczego w Gdańsku pojawia się tylu turystów, ilu? Ponad 800 tys. osób przyjechało nad Motławę od czerwca do sierpnia 2017r. czyli blisko 70 tys. więcej niż w rok wcześniej i to tylko przez 2 miesiące. 

Dlaczego w przeciwieństwie do innych Polskich miast nie ubywa tu mieszkańców, a wręcz przybywa. W Gdańsku jest miejsce dla stałych mieszkańców i dla turystów, należy tylko odpowiednio dobierać osiedla.

Z artykułu dowiesz się co zyskujesz mieszkając tu i dlaczego warto kupić second home, czy mieszkanie na inwestycję właśnie tu. Jak możesz spędzić czas z dziećmi, partnerem czy samodzielnie. Gdańsk dostarcza tyle atrakcji, że nie musisz sprawdzać prognozy pogody żeby tu przyjechać. Uwaga, nie będzie to przewodnik po zabytkach!

 1. Zaplecze hotelowe i apartamentowe. Liczba apartamentowców wzrasta, nic dziwnego, gdyż liczba zamożnych, a więc i wymagających Polaków rośnie, jest już ich 1,1 mln – wg raportu KPMG. Jeśli jesteś zamożnym Polakiem to pewnie posiadasz więcej niż jedną nieruchomość, bo 67% z nich już taką posiada, albo myślisz o jej zakupie. Gdańsk może być właściwą destynacją. Liczba hoteli, też się powiększa, ale nadal na tle całej Polski możemy odnotować wzrost. Pomorskie jest dopiero 7. województwem podejmującym turystów. 
 2. Warto zwiedzić muzea z nowoczesną i interaktywną wystawą, a jednocześnie okazałą bryłą: historyczną jak muzeum bursztynu, ale też nowoczesną jak Solidarności czy II Wojny Światowej – zresztą projektu tego samego architekta, który zaprojektował Brabank. Jeśli masz inny nastrój to zapraszam Cię do galerii Starych Zabawek, gdzie wzruszą Cię klocki czy szmaciane lalki, którymi bawiłeś się w dzieciństwie. 
 3. Teatr szekspirowski i filharmonia na Ołowiance. Organizowany nieprzerwanie od 1997 roku Festiwal Szekspirowski w Gdańsku jest jednym z największych międzynarodowych wydarzeń teatralnych w Europie, jedynym tego typu w Polsce i szeroko rozpoznawalnym w świecie. Filharmonia na wyspie, w sercu starego miasta to uczta dla melomana. 
 4. Feta – międzynarodowy festiwal teatrów plenerowo – ulicznych. Oferta teatru bogata w oryginalne środki ekspresji teatralnej, z wykorzystaniem np. żywego ognia, to impuls do odkrycia głębokich pokładów emocji. To również dostęp dla każdego do międzynarodowej sztuki.
 5. Sąd Ostateczny, Hansa Memlinga, czyli jedno ze 100 arcydzieł światowego malarstwa w sztuce dawnej – możesz zobaczyć właśnie w Gdańsku.
 6. Gdańsk może konkurować z Amsterdamem jeśli chodzi o sieć kanałów, dlatego sporty wodne coraz prężniej się tu rozwijają. W Gdańsku i w okolicy produkowane są jachty luksusowe, (najsłynniejsze stocznie: sunreef czy galeon – położona w pobliżu Gdańska). Te jednostki pływające można potem podziwiać na Motławie, ale też w najdalszych częściach świata, nawet w  Dubaju… Właśnie w Gdańsku możesz posiadać apartament, z którego widzisz swój jacht zacumowany na marinie. Jeśli nie jesteś właścicielem jednostki pływającej, możesz wypożyczyć motorówkę czy kajak, którym wpłyniesz w każdy dopływ rzeki. A możliwe, że niedługo nasz krajobraz uświetnią pływające domy, jeden już się pojawił na Motławie!
 7. W Gdańsku  też znajdziesz najwieksza siec ścieżek rowerowych w Polsce. Dodatkowo jesienią rusza projekt roweru metropolitarnego. Ponad 4 tysiące rowerów elektrycznych zasili Gdańsk i sąsiednie gminy. Rowerem lub spacerem możesz udać się w zaciszne miejsce i delektować się ciszą i spokojem na ….bastionach, położonych zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta. Tu możesz pokazać swojemu dziecku nietoperza, czy kormorana, łyskę wodną, a wiosną posłuchać rechotu żaby śmieszki 🙂 
 8.  8. Jarmark Dominikański – przez 3 tygodnie miasto przyozdobione jest kramikami pełnymi rękodzieła, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie… Unikatowe stroje czy torebki, rzeźby oraz antyki, ekologiczne potrawy czy też te tradycyjne. Wydarzeniu towarzyszy wiele koncertów. Możesz zażyć też beztroskiej radości wraz ze swoim dzieckiem czy partnerem na karuzeli.
 9. 9.Najpiękniejsza ulica w Gdańsku – Mariacka, znana jest przede wszystkim z brukowanej, pięknie oświetlonej nawierzchni oraz ze sklepów z bursztynem, w których króluje nowoczesna, designerska biżuteria. Jubilerzy wytwarzają fasetowane kolczyki, które błyszczą niczym diament. Rzemieślnicy łączą też duże bryły z drewnem czy srebrem tworząc wisiory idealnie pasujące do casualowego stroju jak i świetnie prezentujące się na plecach, pasujące do wieczorowej sukni.  Muzyka klasyczna. Muzyka na żywo rozbrzmiewa w gdańskich uliczkach. Dzięki bliskości Akademii Muzycznej, możesz tu usłyszeć właśnie muzykę klasyczną, artyści umilają Ci w ten sposób wieczory. Wszechobecni studenci Akademii Muzycznej wymuszają też wysoki poziom karaoke, które odbywa się np. w klubie – „Miasto Aniołów”. Dodatkowo w restauracjach czy klubie żeglarskim – żeglarze grają i śpiewają szanty.
 10. Dobre restauracje są na każdym kroku. To prawdziwa uczta dla podniebienia. Wieczorem możesz udać się na drinka np. do znanego na całym świecie „Hard Rock Cafe” albo na popularną ulicę Elektryków, gdzie na terenach stoczniowych zorganizowano kluby, wśród industrialnego otoczenia. Wieczorem możesz tam posłuchać koncertów, a rano przyjść na wegańskie śniadanie serwowane na jadanym talerzyku.
 11. Mieszkając tu masz w zasięgu spaceru dostęp do  rękodzieła i usług rymarza, kuśnierza, krawca, szewca. Oznacza to, że po zakończeniu jarmarku też możesz nabyć ręcznie robioną torbę czy naprawić swoje ulubione buty.
 12. Te usługi znajdują się przy hali dominikańskiej – gdzie zawsze kupisz świeże jedzenie
 13. Świeże w Gdańsku jest też powietrze! Nigdy nie będzie tu smogu – dzięki morzu i Trójmiejskiemu Parko Krajobrazowemu.
 14. Do Gdańska masz dobry dojazd z wielu miejsc Polski i Europy, dzięki pendolino, promowi, czy lotnisku –  3. w kraju (2. regionalne) pod względem obsłużonych klientów – 4,6 mln pasażerów w 2017 roku, wzrost o 15%, dane te pokazują, że Gdańsk jest coraz chętniej odwiedzany.
 15. Gdańsk to część Trójmiasta, prawie milionowej aglomeracji, po którym możesz przemieszczać się skm czy wspomnianym rowerem. Będąc w Gdańsku możesz podjechać na Openera do Gdyni, czy festiwal w Sopocie etc…
 16. Z Gdańska z łatwością udasz się na zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku czy odpoczniesz w Szwajcarii kaszubskiej. Czym charakteryzuje się ten region? Przypomina Mazury, lecz są zdecydowanie bardziej kameralne i intymne. Tu świetnie wypoczniesz po ciężkiej pracy czy spędzisz czas z rodziną na jachcie, wycieczce rowerowej, jeździe konnej. Twoje dziecko świetnie będzie bawiło się w Szymbarku w domu postawionym „do góry nogami” czy lepiąc z gliny garnki. Zimą na Kaszubach możesz trenować narciarstwo lub pojechać na kulig.
 17. Sport, sport i jeszcze raz sport, poza jachtami masz do wyboru windsurfing, skoki spadochronowe –  w Pruszczu czy Juracie. W pobliżu Gdańska jest kilka pól golfowych oraz najpiękniejsze tory rolkowe w Polsce.
 18. Kite i windsurfing oraz skoki spadochronowe oferuje Jurata. Na półwysep masz możliwość dostania się z ominięciem korków, a mianowicie drogą morską lub koleją. To nie lada atrakcja i oszczędność czasu.
 19. Stadion, dziedzictwo Euro 2012, na nim odbywają się eventy, ale na codzień masz do dyspozycji tor rolkowy, możesz zjechać tyrolką czy poćwiczyć jazdę gokartami.
 20. Trójmiasto to prawie milionowa aglomeracja. Znajdziesz tu świetne miejsce do prowadzenia biznesu. Dzięki budowie najwyższej klasy biurowców oraz wykształconej kadrze. Coraz więcej biznesu przenosi się do Gdańska. Każdy znajdzie tu pracę, zarówno manager czy informatyk. Poza tym to okno na północ poprzez port…
 21. Morze 🙂 a morze, to nie tylko plażowanie, ale tez spacery o każdej porze roku… 

Pewnie zastanawiasz się czy rynek w Gdańsku nie jest wysycony, zasoby mieszkaniowe w Gdańsku są niższe niż w Łodzi, Wrocławiu, a stałych mieszkańców i turystów ciągle przybywa. O tym i o wielu danych przeczytasz w raporcie „Gdańsk w liczbach”

https://bit.ly/2B2WhNU

Gdzie warto inwestować w Gdańsku? 

Jak wybrać zyskowną nieruchomość inwestycyjną, jak spokojny second home, a jak swoje własne miejsce do życia?

Powiązane posty

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości premium, aby być szczęśliwym w swoim apartamencie

Badania CBOS pokazują, że ośmiu na dziesięciu Polaków (81%) jest zadowolonych z miejsca, w którym mieszka. Czy to znaczy, że masz małe prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy wyborze apartamentu? Nie jest aż tak różowo. Wpływ na satysfakcję z miejsca zamieszkania ma poziom życia badanych. Zadowolenie z warunków materialnych (np. mieszkania, wyposażenia) deklaruje około sześciu na dziesięciu […]

Czytaj więcej
5 rzeczy, o których nie wiedziałeś o zakupie na rynku premium

67% zamożnych Polaków posiada nieruchomość inwestycyjną – pod wynajem, to najpopularniejsza forma inwestowania swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Warto, żebyś zwrócił uwagę na wiele elementów, żeby uniknąć błędu, aby apartament mógł przez lata zarabiać na Twoje wakacje z rodziną oraz Twoje hobby, żeby Twój zysk nie zależał np. od … sąsiadów. Zapewne słyszałeś, że przy inwestowaniu […]

Czytaj więcej
21 powodów, dla których warto zainwestować też w Kołobrzegu – oczami gdańszczanki – eksperta nieruchomości premium

eśli jesteś zamożnym Polakiem i czytasz ten tekst to znaczy, że pewnie posiadasz nieruchomość inwestycyjną, bo 3/4 takich osób jak Ty jest właścicielem apartamentu czy mieszkania o takiej funkcji, a jeśli jeszcze nią nie władasz to pewnie niedługo to się to zmieni. Od 10 lat skutecznie układam moim klientom portfele inwestycyjne w oparciu o nieruchomości. […]

Czytaj więcej
Dziwne czasy na rynku nieruchomości nastały… w 2021 roku.

Dziwne czasy na rynku nieruchomości nastały…Do niedawna czytaliśmy o przewyższającym podaż popycie w Sztokholmie, o trudnościach w pozyskiwaniu oferty nieruchomości w tym mieście.Niegdyś zdarzało się, że po słownej deklaracji zakupu – kupujący rezygnowali ostatecznie z transakcji. Teraz sytuacja odwróciła się o 180 stopni.Coraz częściej sprzedający jednak proszą o wycofanie oferty, pomimo tego, że jest kupiec, […]

Czytaj więcej
Apartamenty do kupienia nad morzem

Inwestowanie w nieruchomości ma coraz więcej zwolenników. W związku z tym powstaje również coraz więcej ciekawych apartamentów i domów, które poszukują nowego właściciela. Z całą pewnością jest to doskonała inwestycja, która przyniesie oczekiwane rezultaty i tym samym będzie w pełni opłacalna. Na pewno warto przyjrzeć się temu nieco lepiej i zorientować się, jakie apartamenty do kupienia […]

Czytaj więcej
Styl Boho w Kalabrii

PremiumState® to nieruchomości nad morzem. Od jakiegoś czasu miejscem, gdzie mogą kupić swój dom wakacyjny i ulokować pieniądze są Południowe Włochy, rejon Kalabrii. Tu morze styka się z górami, słońce ogrzewa cały rok, starówki zachwycają swą różnorodnością, a kuchnia… palce lizać. Z racji pogody tu życie toczy się na zewnątrz – „na mieście” lub na […]

Czytaj więcej
Nieruchomości we Włoszech

Dlaczego Kalabria ? Bo to nie tylko plaże i ceny. To też miejsce dla aktywnych. Tu morze styka się z górami. Jako ekspert nieruchomości zrobiłam porównanie rynków  – Hiszpanii, Portugalii i Włoch – wygrał ten ostatni rejon. Kalabria jest różnorodna i zielona. W zasięgu godziny drogi znajdziesz się na stoku narciarskim, termach, w lesie, u źródeł […]

Czytaj więcej
Rynek Nieruchomości Premium w Trójmieście w 2020 roku, jaki był?

Fantastyczny początek roku, przyhamował pod koniec marca, wynik oczywiście spowodowany pandemią, strachem i niepewnością związaną z jutrem. Rynek nieruchomości w kwietniu praktycznie nie istniał, żeby obudzić się na nowo w maju. Byli tacy, którzy jeszcze liczyli, że ceny spadną. Tak się nie stało, wręcz przeciwnie. Jedną z przyczyn ich wzrostu był wzrost inflacji oraz słaba […]

Czytaj więcej
Luksusowe apartamenty na sprzedaż nad morzem

Dokucza Ci wielkomiejski zgiełk? Marzysz o przeprowadzce do cichego, spokojnego miejsca? Apartamenty na sprzedaż nad morzem to doskonałe rozwiązanie właśnie dla Ciebie! oferujemy bardzo szeroki wybór mieszkań. Mowa tutaj zarówno o lokalizacji, jak również metrażu oraz samym wykończeniu. Wszystko to sprawia, że doceniają nas nie tylko klienci indywidualni, ale także biznesowi. Skupiamy się na wielu różnych regionach […]

Czytaj więcej
Działki budowlane Gdańsk

Gdańsk od lat uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast nie tylko Polsce, ale również na mapie całej Europy. Nowoczesność połączona z wyjątkową architekturą. Niezliczona ilość świetnych restauracji i chętniej odwiedzanych klubów. Zapierające dech w piersiach widoki. A wszystko to w bliskim sąsiedztwie morza. Tak wyjątkowy klimat trójmiejskiej miejscowości sprawia, że każdy turysta odpoczywający nad […]

Czytaj więcej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram